Keşfet

BARSELONA

Barselona'da gezilecek yerler

Yürüyerek rahatlıkla keşfedebileceğiniz Barcelona'da gezilecek yerler arasında Gaudi eserleri tabi ki en başta yer alıyor. Gaudí’nin kentteki izini birçok yerde görmek mümkün.

Bunlardan ilki Gaudi'nin henüz tamamlanmamış başyapıtı La Sagrada Familia. Gaudí bu eser için 40 yılını harcadı ve bu 40 yılın 14’ü burada l yaşayarak geçse de ömrü yapıyı bitirmeye yetmedi. Yapımı halen süren ve 2026’da tamamlanması planlanan bazilika, doğanın insan emeğiyle buluştuğu, modernizmin en kusursuz örneklerinden biri.

Gaudi'nin şaheserlerinden biri sayılan Barselona sehir merkezindeki Casa Batlló, Taş Ocağı takma adı ile ünlü Casa Milla ve Gaudi'nin ilk eserlerinden biri olma özelliği taşıyıp diğer tüm eserlerinde izleri görülen konak Pala Guell Barselona'ya gittiğinizde uğramadan dönmememiz gereken önemli yerlerden sadece birkaçı.

Barselona'nın en çok turist çeken parklarından biri olan Park Guel bir yerleşim projesi olarak tasarlansa da 1922 yılında halka açık bir parka dönüştü. Merdivenleri ve Pavillion bölümleri Gaudi'ye ait parkta, meşhur dragon görünümlü kertenkele heykeli ile poz vereiblirsiniz.

Picasso Müzesi: Picasso ile tanışmaya ne dersiniz? Kentin en çok turist ağırlayan müzelerinden biri olan Picasso Müzesi'nde Picasso'nun 2000'den fazla eserini görme şansı yakalayabilirsiniz. Sanatçının yaşamını ve deneyimlerini merak ediyorsanız doğru adrestesiniz.

Şehrin gözalıcı manzarasını görmek ve tüm şehre tepeden bakmak istiyorsanız Montjuic Tepesi sizi bekliyor diyebiliriz. Önemli müze ve galerilere ev sahipliği yapan Montjuic Tepesinde Olimpiyat Stadı da yer almakta.

Katalanların "Mes Que Un Club" yani “Bir Kulüpten Daha Fazlası” dedikleri Barcelona Futbol Takımının maçlarını oynadığı NouCamp Stadyumu ve içerisindeki kulüp müzesi hem futbol severlerin hem de şehri ziyaret eden turistlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden biri.


Barselona'da Ne Yenir?

Barselona'da ne yenir diye sorduğunuzu duyar gibi olduk. O zaman sizi tapas barına davet ediyoruz. “İspanyol mutfağının gözde lezzeti Tapas burada yenir” diyebileceğimiz Bar Pinotxo tapas barı, La Rambla’daki Boqueria Pazarı’nda yer alıyor.

Sofistike bir akşam yemeği yemek istiyorsanız Sagrada Familia bölgesindeki Michelin yıldızlı restoran Alkimia'ya ziyaret etmelisiniz. Katalan mutfağının yeniden yorumlandığı restoranda masanızı neşeli ve eğlenceli tabaklar ile ziyafet sofrasına dönüstürebilirsiniz.

Deniz ürünlerinin ağırlıklı olduğu şehirin geleneksel yiyeceğinin Paella olduğunu da unutmamak gerekiyor. Paellanın ana malzemeleri pirinç ve safrana ek olarak karides, midye ve tavuk ile bu benzersiz tadı zengileştirilebiliriz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres     : Molla Gürani Mah. Oğuzhan Cad. No:17 K.2 D:5 Fatih / İstanbul 
Telefon   : 444 55 61 
Telefon   : (0212) 532 10 61 
Fax        : (0212) 532 15 61 
E-Mail     : info@serdeturizm.com