Keşfet

DUBROVNİK

Dubrovnik’te Gezilecek Yerler

Mükemmel atmosferi ile Dubrovnik’te gezilecek yerlerin başında gelen Antik Şehir Surları’nda (Ancient City Walls) Dubrovnik'in eşssiz manzarasını seyredebilirsiniz. İki saatlik bir gezinti ile sayısız fotoğraf çekebilirsiniz. Yanınızda su almanızı ve gezinizi sabahın erken saatlerinde ya da öğleden sonra yapmanızı öneririz.

Dubrovik'e gelip de şehri Cable Car (Teleferik) ile gezmezseniz inanın şehri tam olarak görmüş sayılmazsınız. Cable Car turu ile hem şehri daha yakından tanıyabilir hem de muhteşem manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

15. Yüzyılın sonlarında inşa edilen ve Gotik Rönesans yapı etkilerini taşıyan Rector Sarayı, müzeye dönüştürülmüş ve içerisindeki tarihi ve sanat eserleri ile ziyaretçilerini bekliyor.

Dubrovnik Old Town'un içinde yer alan ve 14. Yüzyılda inşa edilen tarihi yapı Francis Manastırı'nın içindeki eski eczaneyi görmeden ise şehri terketmeyin.

Dubrovnik'te Ne Yemeli?

Yahni tadında bir yemek olan Zelene Menestr sebzelerin et ile pişirilmesi ile hazırlanan ünlü bir yemek. Hırvat köftesi denince akla gelen Cevapcici ile yapılan hamburgere ise Pljeskavica deniliyor. Şehrin meşhur tatlısı ise Dubrovacka Rozata.

Akdeniz Mutfağı'nın ağırlıkta olduğu Dubrovnik'te, deniz ürünlerinin yanısıra İtalyan yemekleri ile de karşılasacaksınız. Genel olarak baharatlı ve acılı olmayan yemeklerde taze sebzelerin kullanılmasına özellikle dikkat ediliyor.


İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres     : Molla Gürani Mah. Oğuzhan Cad. No:17 K.2 D:5 Fatih / İstanbul 
Telefon   : 444 55 61 
Telefon   : (0212) 532 10 61 
Fax        : (0212) 532 15 61 
E-Mail     : info@serdeturizm.com